
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10330
Ext.Price$0.10330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10330 | $0.10330 |
| 10 | $0.05165 | $0.51650 |
| 50 | $0.04620 | $2.31000 |
| 100 | $0.04132 | $4.13200 |
| 500 | $0.03620 | $18.10000 |
| 1000 | $0.03172 | $31.72000 |
| 3000 | $0.03018 | $90.54000 |
| 5000 | $0.02871 | $143.55000 |
| 10000 | $0.02705 | $270.50000 |
